Nejúčinnější proteinová dieta pro hubnutí: recenze a výsledky

Proteinové diety jsou ve světě velmi oblíbené. Jejich výhodou je, že nezpůsobují silný pocit hladu, ale poskytují výrazný výsledek. Samozřejmě chci mezi veškerou existující rozmanitostí najít nejefektivnější a nejbezpečnější systém napájení. Nejúčinnější proteinová dieta na hubnutí recenze jsou veskrze pozitivní, ale hodně bude záležet na samotném člověku, jeho náladě a přísném dodržování zásad výživy.

Jaká je podstata a vlastnosti?

Musím říci, že mnoho výživových systémů pro hubnutí splňuje principy proteinové diety – ketogenní, středomořská, Dukanova dieta. Všechny tak či onak podporují zvýšení podílu bílkovin ve stravě. Pokud vám z toho či onoho důvodu žádná z těchto diet nevyhovuje, můžete si vytvořit svůj vlastní výživový systém, vedený obecnými principy proteinových diet. Co jíst při hubnutí? Takže jako základ výživy je třeba přijímat bílkoviny a všechny potraviny, které jsou na ně bohaté. V první řadě je to maso, ryby a mořské plody. První je lepší zvolit nízkotučné odrůdy - hovězí, telecí, králičí maso, ale ryby mohou být tučné, protože polynenasycené mastné kyseliny v něm obsažené nezvyšují, ale snižují hladinu cholesterolu v krvi.

V průměru potřebujete přijmout od 1, 2 do 1, 6 g bílkovin denně. Zároveň zvýšením podílu jedné živiny by se měl snížit podíl ostatních – tuků a sacharidů. Nelze je však zcela opustit, jen je třeba rozumně přistoupit k jejich výběru. Jezte rostlinné tuky, zastoupené oleji – olivový, kukuřičný, ořechový atd. A pokud mluvíme o sacharidech, tak největší přínos při hubnutí mohou přinést komplexní sacharidy obsažené v obilovinách. Na rozdíl od jednoduchých sacharidů, které jsou bohaté na sladkosti, pečivo a muffiny, dlouhodobě potlačují hlad a prodlužují pocit sytosti.

Co dalšího by měla proteinová dieta při hubnutí obsahovat? Samozřejmostí je ovoce a zelenina jako cenný zdroj vitamínů, minerálů a také vlákniny, která zlepšuje trávení a střevní motilitu. Ovoce je dobré jako svačina a zeleninu lze použít k přípravě salátů jako přílohu k masovým a rybím pokrmům. Nezapomeňte na mléko. K snídani si můžete pochutnat na sýrech a tvarohu, k odpolednímu čaji, na noc popíjet kefír nebo kysané pečené mléko, které blahodárně působí na střevní mikroflóru.

ukázkové menu

proteinové potraviny pro hubnutí

Zde je příklad jídelníčku proteinové diety pro každý den:

  • míchaná vejce a zelený čaj k snídani;
  • druhá snídaně - jakékoli ovoce nebo bobule;
  • květáková polévka k obědu. Pečené telecí a salát z čerstvé zeleniny;
  • k odpolední svačině tvarohový kastrol nebo toast se sýrem. Čaj;
  • dušená ryba se zeleninou k večeři;
  • před spaním sklenici kefíru nebo fermentovaného pečeného mléka.

Recenze a výsledky

Takovou dietu lze dodržovat libovolně dlouho, protože je zcela vyvážená a zahrnuje vše potřebné k udržení normálního fungování těla. S jeho pomocí se můžete dostat nejen do formy, ale také snížit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. K těmto závěrům dospěli vědci, kteří výsledek své studie zveřejnili v časopise Public Health Nutrition. Ale vědci, jejichž výsledek se objevil v časopise Proceedings of The Nutrition Society, věří, že pozitivní změny ve výživě mají příznivý vliv na duševní zdraví člověka.

Soudě podle recenzí, za měsíc takové stravy můžete ztratit až 5 nebo více kilogramů nadváhy a sport pomůže zvýšit její účinnost.